Miş’ler…Di’ler…kalsın.


Seversem çenem düşer, Kızarsam kızdırırım. Nefret edersem uzaklaşırım. Korkarsam kaçarım. Üzülürsem susarım. Beni susturma, sana şarkılar ezberlemişken.
4.2.2011 0:31

Geçmişin şarkılarını da söyleme bana ağıtlarını da. Çoktan unuttuğum o dünyanın altını da çizme üstünü de. Bugünden bahset, ayaklarımın değdiği yerden. Ya da sus. Atacağın yeni adıma odaklan. Atacağımız adımlara. Yarına dair güzel cümleler kur, gelmeden onları da karalama. Birlikte hayal edelim istersen yarını, düne zaman harcama.
Ben dünü çoktan unuttum. Söylemeyi ertelediğim hiçbir sözüm yok. Birdenbire kopan fırtınalarım olmaz. Hırsımı da hıncımı da sevgimi de nefretimi de dünden bugüne taşımam. Bugüne dünden kalma bir sevgiyle girilmez. Taze taze severim. Fırından yeni çıkmış, sımsıcak. Burama kadar gelmez kızgınlıklarım. Ne kadar kızdımsa, o kadar kızdırırım. İnadına. Nefret edeceksem ona da özenirim, her gün bir önceki günden daha ayrı nefret edebilirim istersem. İstemem gel gör ki. Nefret ettiğim şeyi unutana kadar uzaklaşırım ondan. Sevginin de nefretin de koleksiyonculuğunu yapmam. Sen de yapma.
Bana geçmiş zamandan bahsetme. Miş’ler…Di’ler…kalsın..”muştular getir bana gelecekten, miştilerle gelme kapıma..” *
Ayaklarımın değdiği yere bakıyorum ben. Miyop gözlerim ancak orayı iyi görebiliyor. Geçmişin tozlu raflarında kalanları birebir hatırlayacak kadar boş yer yok belleğimde. Gözlerim geçmişe kör. Geçtiğim bütün yollardan memnunum. Beni buraya sürükleyen bütün hikayemden razıyım. Yarından ümitliyim. O kadar.
Söylemediğim bir söz varsa çoktan unuttum. Söylediklerimi de.
Seversem çenem düşer,
Kızarsam kızdırırım.
Nefret edersem uzaklaşırım.
Korkarsam kaçarım.
Üzülürsem susarım.
Beni susturma, sana şarkılar ezberlemişken.

(*) serdar erbay

1 views

Bir yorum ekleyin