hadi şimdi tam sırası


03.07.2004

Hadi şimdi, şu an tam sırası. Geri dön. Vazgeç. Yolunu değiştir. Kabul et. Gözlerimin içine bak ve itiraf et. Yapamazsın. Yavaş yavaş küçülen bir silüet, daha az duyulan ayak sesleri, unutulmaya başlayan hatıralar, kurulduğu anda heyecan veren güzel gelecek planlarının yok oluşunun artan kırıklığı. Havada kalan el. Muallâkta kalp. Salıncağı sallanıyor, tebessümleri hayat bir çocuğun, kırık ümit, hıçkırık arası. Miyop astigmat ve yaşlı gözler. Koca şehir kalacak ardında.

Hadi şimdi, şu an tam sırası. Duracak kalbim yoksa. Bir dua cümlesi daha kuruyorum içimden. Dönse keşke yüzünü. Şaka yapıyor olsa. Bıraksa ellerindekileri. Ayak seslerin yavaş yavaş duyulmaz oluyor. Göremeyeceğim kadar uzaklaştın. Belki… Durmuş dönmüşsündür. Nasıl tepki vereceğimi merak ederek dakikalardır benim seni göremeyeceğimi bilerek beni izliyorsundur. El salladığım anı hatırlayıp yavaş yavaş yaklaşıyorsundur. Gelmemiştir gitmen gereken bir haber uzaktan. Seni çağıran haberler kötü.

Hadi şimdi tam sırası. Kalbim çatlayacak yoksa. Gidebileceğine inanmıyorum. Yeniden denersin bu şehirde. Bu şehirde attığı gibi atabilir mi başka yerde kalbin. İki yürek bir bavula sığabilir mi? Ya ben, öyle sen uzakken, nasıl yaşayacağım. Bizim de yürek hakkımız yok mu? Geri dön-meye-cek-sin. Burada böyle kendimi kandırıyorum. Çoktan veda edildi gerçekten. Gidecek olan gitti. Kalacak olanda ne kaldı? Hiç-lik. Her giden yanımızda boşluğunu bırakıyor. Ne güzeldi seninle geçen günlerin hoşluğu. Şimdi gittin. Yüreğimin yanında yüreğinin boşluğu.

Hadi şimdi tam sırası. Şu nefes son olabilir artık. Ölebilirim.

1 views

Bir yorum ekleyin